Skip to ContentSkip to Navigation
founded in 1614  -  top 100 university
Research The Groningen Research Institute for the Study of Culture (ICOG) Research Research centres Research Centre for Historical Studies (CHS)

Sektarianisme ontrafeld' Zem Zem (Dutch and Flemmisch Journal of Middle Eastern Studies) & short concert

When:Th 22-01-2026 13:30 - 15:30Where: Tantunio, Steentilstraat 36, 9711 GN Groningen

Lancering van het nieuwste nummer van tijdschrift ZemZem over het begrip sektarisme in het Midden-Oosten en Noord Afrika.

Programma: Was het de lotsbestemming van het soennisme en sjiisme om tegenover elkaar te staan? Lezing van Kate Pukhovaia over de bijzondere rol van het Zaidisme in de verhouding tot het soennisme en sjiisme. Sektarische verhoudingen in de praktijk. In gesprek met Kiki Santing over samenwerking en wantrouwen langs sektarische lijnen bij de wederopbouw van Mosul. Muziek! Geïnspireerd door de rijke Alevitische filosofische, lyrische en folkloristische traditie speelt Aziz Keskin op de bağlama. Met koffie, thee en lekkere hapjes

  • Toegang gratis | aanmelding gewenst

  • Ook zonder aanmelding staat de deur voor u open!

  • Deuren open 13.15, programma 13:30-15.30

In samenwerking met Zem Zem, tijdschrift over het Midden-Oosten, Noord-Afrika en islam

decorative image
Share this Facebook LinkedIn