Skip to ContentSkip to Navigation

All inclusive: lustrum UG, 5-15 June 2019

Lustrum: All inclusivePartyThrowback Saturday: alumni day

Look who's coming!

Alumni attending Throwback Saturday, version 11 June 2019
Name Surname Faculty Year
Anne van der Wolff Arts 2014
Roelien Oosten Arts 1983
Nada Stojanovic Arts 1976
Anneke Brink Arts 1983
Henk Willem Smits Arts 1996
Paul Hulsman Arts 1979
John Degen Arts 1978
Leon Sloots Arts 2013
Bertha .T.M. Koppe Arts 1963
Marie Wollerich Arts 1990
Ankie Kruseman Arts 1974
Marjan Brouwers Arts 1981
Monique Swennenhuis Arts 1981
Charles Drapers Arts 1982
Janneke Meinardi Arts 1974
Layal Mohamad Arts 2016
Francis Meijer Arts 1989
Fleur Woudstra Arts 1971
Lotte Oostebrink Arts 2008
Rina Klaaysen-Heeringa Arts 1986
Willem van der Sluis Arts 2012
Bea Enting Arts 1974
Minke Faber Arts
2013-2016 en 2016-2017
Suze Fickweiler Arts 2008
Marjolein Goudkamp Arts 2008
Letje Kouwenberg Arts 1960
Fieke de Vreede Arts 2008
LM van Leeuwaarde Arts 1975
Annalies Mollet-Meijer Arts 1991
Marianne Kooge Arts 1989
Sabine Hoes Arts 1989
Laurinha Kern Arts 1998
Margot Edens Arts 1975
Julius Langendorff Arts
1985/1987
Anne Visser Arts 1976
Trijny Schmitz du Moulin - dijkema Arts 1956
Petra Keppel Arts 1976
Mijke van den Berg Arts 1995
Sylvia Karsten Arts 1963
Wijnand Aalderink Arts Wijnand
Marga Hoijtink Arts 1978
Jannetta Zee Arts 1977
Hanschristiaan Krol Arts 1967
Gera Bel Arts 1975
Renee den Hartog Arts 1973
Maaike van Vliet Arts
Doctoraal (1983)
Seerp Leistra Arts 1974
Anna van Gelderen Arts 1976
Marian Mekelenkamp Arts 1976
Mirjam Heller Arts 1983
Henric Bemboom Arts 1980
Nienke Houtzager Arts 1976
Corina Greiner Arts 2010
Olga Sosnytska Arts 2013
Kees Toering Arts 1973
Lisanne Wieringa Arts 2009
Annebeth Zilverberg Arts 2014
Fedde Dijkstra Arts and Law
1979 en 2013
Monique Bartels Arts and Law 1969
Sophie Ribbers Behavioral and Social Science 2012
Petra Lanphen Behavioral and Social Sciences 1989
Dicky Tamminga Behavioral and Social Sciences 1980
Anjelica Tolsma Behavioral and Social Sciences 2012
Era Gordeau Behavioral and Social Sciences 1976
Bo Wildschut Behavioral and Social Sciences 2013
Ineke Huizinga Behavioral and Social Sciences 1974
Maaike Luttik Behavioral and Social Sciences 1988
Katja Feiler Behavioral and Social Sciences 2012
Inez Euverman Behavioral and Social Sciences 1985
Florrie Holzscherer Behavioral and Social Sciences 1971
Paul Passchier Behavioral and Social Sciences 1984
Tjimke van der Meulen Behavioral and Social Sciences 1975
Knot hans en jana Behavioral and Social Sciences 1995
Monique Medema Behavioral and Social Sciences 1991
Godfried Westen Behavioral and Social Sciences 1971
Alexandra Sfintesco Behavioral and Social Sciences 1999
Fokke Martini Behavioral and Social Sciences 1979
Trees Terwisscha van Scheltinga Behavioral and Social Sciences 1985
Alexander van der Kallen Behavioral and Social Sciences 1972
Beitske van der Mark Behavioral and Social Sciences 2010
Laurens Eikendal Behavioral and Social Sciences 2010
Jorrit de Jong Business and Economics 1986
Henk-Jan van der Klis Economics and Business 1989
Egbert Wits Economics and Business 1963
Henk Nijhuis Economics and Business 1985
Wim Huizinga Economics and Business 1971
Albert-Jan Postma Economics and Business 1978
Geralt Vels Economics and Business 1982
Tjerk Smits Economics and Business 1981
Pauline Franchimont Economics and Business 2010
Xiumei Wei Economics and Business 2002
Marieke Reintsema Economics and Business 1994
Barbara Brommer Economics and Business 2008
Lisanne Grimme Economics and Business 2007
Harm Jan Kruizenga Economics and Business 1988
Michel van Es Economics and Business 1999
Remco Kouwenhoven Economics and Business 1987
Remko Hagedoorn Economics and Business 2010
Dongchen Wu Economics and Business 2015
Harrie de Vaan Economics and Business 1992
Paul Moossdorff Economics and Business 2005
Roelof te Velde Economics and Business 1984
Lilian Prins Economics and Business 1993
Johan Arensman Economics and Business 2006
Rob de Gijt Economics and Business 2006
Peter Jungeling Economics and Business 1992
Laurence Ford Economics and Business / Law 1966
Diederik Palstra Law 1993
Dolf Plaggemars Law 1964
Hugo Jonkman Law 2007
Nico Schrijver Law 1972
Sandra van Loon Law 1983
Menno Van Steenwijk Law 1988
Charles Eijsbouts Law 1978
Afina Wibbens-de Jong Law 1968
Bea Boetje Law 1976
F.J.R. de Boer Law 1970
Koos De Blecourt Law 1976
Roos De Bleourt Law 2012
Dennis Knoops Law
Nederlands Recht
Ties Herfst Law
2013-2017
Lutine Ryan - de Boer Law 1996
Caroline Wemes Law Ja
Jan Paul Wemes Law 1971
Herman (H.G.J.E.) Plagge Law 1974
H.J. Overes Law 1965
Abel Elzinga Law 1980
A. de Vries Law 1986
Jaap Brouwer Law 1960
Jan Eijsbouts Law 1964
Rieks Bulthuis Law 1970
Jan-Willem Wattel Law 1982
Pauline Noordijk Law 1989
Henk Journée Law 1974
Ronald Westerhof Law 1978
Althea Browne Law 1985
Aukje Visser Law 1981
Gerard Kuipers Law 1996
Annemarten Groenman Law 1961
Magriet van de Poll-Boerema Law 1964
Adrienne de Jong Law 1970
Pieter Sachse Law 1974
Steven van der Minne Law 1983
Karlien Kruizinga Law 2012
Patricia de Vos Law 2011
Wiene van Hattum Law 1970
Annegeert Deraad Law 1991
Tessa Krops Law 2007
Karen Lely Law 2011
Nino Van Deinsen Law 2015
Marthyne Kunst Law 1981
Roffel Linda Law 1982
Karen Vasbinder-van Loon Law 1997
Harriet Nijenhuis Law 1983
Dhyan Sutorius Medical Sciences 1957
Frouke Hut Medical Sciences 1967
Bernard Luten Medical Sciences 1960
Henrique Sachse-Bonhof Medical Sciences 1974
Riet Hanekamp-Koopman Medical Sciences 1962
Sjouk van de Sandt- Huizing Medical Sciences 1963
Jos Rompen Medical Sciences 1962
Anton Swart Medical Sciences 1965
Jitske Bottema Medical Sciences 1971
Tom Poelstra Medical Sciences 2003
Voet Bert Medical Sciences 1968
Irene van Ham Medical Sciences 1971
Hedwig Grooten Medical Sciences 1970
Braam D.P. Medical Sciences 1959
Brechtje Hoogeboom Medical Sciences 1977
Els de Knegt Medical Sciences 1971
Pauline M H Schuur Medical Sciences 1985
George van der Velden Medical Sciences 1959
Rodrigo Gonzalez Alvarez Medical Sciences 2015
Aart Beijst Medical Sciences 1968
Ina Timmer Medical Sciences 1969
Wilma van Luijk Medical Sciences 1959
Rixt Benoist-heidemann Medical Sciences 1973
Fenny Berends Medical Sciences 1971
Petra van den Berg Medical Sciences 1985
Marry Vegting Medical Sciences 1972
Frans Gerrit van Zwieten Medical Sciences 1970
Rogier Hoenders Medical Sciences 1991
Marc Russel Medical Sciences 1997
H. ‘T Hart Medical Sciences 1958
Beate Bijl - Dood Medical Sciences 1984
Jolita Bekhof Medical Sciences 1989
S van Leeuwen Medical Sciences 1989
Edwina Doting Medical Sciences 1987
Roelfina R.R. Huijsman-Ribingh Medical Sciences 1958
Bale Tegegne Medical Sciences 2nd
Arco Verhoeven Medical Sciences 1981
Douschka Ilic Medical Sciences 1978
E.C. Carmiggelt Medical Sciences 1972
Leo Veehof Medical Sciences leo
Marijke van der Steen Medical Sciences 1984
A Frolich Medical Sciences 1959
Jakob J. Klein Medical Sciences 1964
Stéfanie Anisuzzaman - van Hasselt Medical Sciences 1996
Milia Schampers Medical Sciences 1983
Jan Sape Braaksma Medical Sciences 1981
Nico Marsman Philosophy 1975
Klaas Alkema Philosophy and Economics and Business
1982 and 1979
Henk Olthof Science and Engineering 1962
Roelof Pantjes Science and Engineering 1984
Ondrej Nenadl Science and Engineering 2012
J. van 't Riet Science and Engineering 1955
Bakker Berthold Science and Engineering 1956
Ulco Kooystra Science and Engineering 1979
Peter Hut Science and Engineering 2001
Arend Brul Science and Engineering 1987
Joost Lobstein Science and Engineering 1978
Martien van de Poll Science and Engineering 1961
Bart Lamers Science and Engineering 1991
Mariet Hofstee Science and Engineering 1982
Bert Marskamp Science and Engineering 1986
Tamme wierenga Science and Engineering 1976
Jacob Dijkstra Science and Engineering 1987
Otto Cazemier Spatial science 1982
Gerlof Rienstra Spatial Sciences 1976
Pieter Boukema Spatial Sciences `983
Gerry Stegeman Spatial Sciences 1981
Pellenbarg Piet Spatial Sciences 1964
Oedzge Atzema Spatial Sciences 1971
Mark Frequin Spatial Sciences 1971
Lambert Zwiers Spatial Sciences 1972
Gretha Leever Spatial Sciences 1984
Gerrit Kuper Spatial Sciences 1979
Rene Teule Spatial Sciences 1980
Jan Rademaker Spatial Sciences 1979
Joost Veenstra Spatial Sciences 1979
Egbert Minnema Spatial Sciences 2009
Eric Neef Spatial Sciences 1976
Jos Arts Spatial Sciences 1985
Charlotte Puister Spatial sciences
2012/2013
Billie de Haas Spatial Sciences 2002
Martijn Reneman Spatial Sciences 1972
Ans Dijkstra Spatial Sciences 1979
Catrinus Tuinstra Spatial Sciences 1972
Coby de Haan Theology and Religious Studies 1981
Door-Elske Cazemier Theology and Religious Studies 1982
Riet Michel Theology and Religious Studies 1988
Wietske Tinga-Bosma Theology and Religious Studies 1984
Vinod Kadirbaks
Hilly Offens
Last modified:11 June 2019 2.41 p.m.
Follow us onfacebook twitter instagram