|
Page content:
Nederlands
Gronings iGEM team 2011 als enig nederlands team door naar finale in BostonMet een sterk toenemende interesse van studententeams om deel te nemen aan de jaarlijkse iGEM competitie zijn er in 2011 een 3-tal voorrondes in Europa (Amsterdam), Azie (Hongkong) en de Amerika (Indianapolis). Succesvolle teams strijden vervolgens van 5-7 november om de wereldtitel bij het MIT (Cambridge, MA, VS).
Afgelopen zondag heeft het Groningse iGEM team (Iin het 15-koppige team zijn 8 nationaliteiten vertegenwoordigd) zich als enige nederlandse team tijdens de Europese voorrondes geplaatst voor de finales van deze studentencompetitie in Boston.
iGEM is de "International Genetically Engineered Machine" competitie, waarbij multidisciplinaire teams van studenten met behulp van de nieuwste "Synthetische Biologie" technieken proberen om een biologische machine te bouwen. Tijdens de zomervakantie bedenken, ontwerpen en bouwen zij een bacterie met nuttige of interessante toepassing. Met een "tellende bacterie" ("Count Coli") heeft het Groningse team ruim aan de eisen van de jury voldaan en daarvoor de Gold Medal (http://igem.org/Results?year=2011) ontvangen. Op basis van dit resultaat mag het Groningse team door naar het Massachusetts Institute of Technology in Boston om hun werk te presenteren en te strijden om de wereldtitel. Voor meer informatie over het Groningse iGEM team zie http://www.igemgroningen.com/ of mail igem@igemgroningen.com <igem@igemgroningen.com> Voor meer informatie over de iGEM competitie zie: http://2011.igem.org/Main_Page Voor meer informatie over de Europese voorronde zie: http://2011.igem.org/Jamborees
Contactpersoon van het begeleidingsteam is Prof.dr. O.P. Kuipers, Moleculaire Genetica, GBB (o.p.kuipers@rug.nl
<o.p.kuipers@rug.nl>; tel. 2093)
|
Associative links:
|
||||||||
|
|
|||||||||
Current section:
News |
|||||||||